Sobota, 2018-02-24
Boguty, Bogusza

Jesteś tu: » Strona startowa » ERASMUS+

"Science 4 all" („Nauka dla wszystkich”)

Projekt współfinansowany w ramach prgramu Unii Europejskiej Erasmus+

Gimnazjum w Krempachach rozpoczęło dwuletni projekt Erasmus+ "Science 4 all" („Nauka dla wszystkich”) wraz ze szkołami z Francji, Portugalii i Estonii. Budżet projektu dla Gimnazjum w Krempachach wynosi 32 270 euro, które będą przeznaczone na działania lokalne oraz wyjazd 25 uczniów i nauczycieli do krajów partnerskich.

Projekt skupia się na wymianie dobrych praktyk w zakresie nauczania i uczenia się matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych, a także ich zależnością z rynkiem pracy i przedsiębiorczością. Szczególna uwaga będzie zwrócona podkreśleniu możliwości efektywnego uczenia się i pracy w Unii Europejskiej, zwłaszcza dla uczniów z obszarów defaworyzowanych. Będą oni zwiększać kompetencje i motywację poprzez uczestnictwo w innowacyjnych działaniach edukacyjnych, badając rynek pracy za pomocą matematyki, nauki, technologii oraz odpowiednie zastosowanie nowoczesnych technologii.

Więcej na stronie internetowej projektu https://twinspace.etwinning.net/25393/home