Sobota, 2018-02-24

Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Krempachach

Dursztyn - Dębno - Harklowa - Knurów - Krempachy - Nowa Biała - Szlembark

***************************************************************************

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017 - patrz zakładka - serwis dla uczniów/podręczniki lub kliknij TUTAJ

***************************************************************************

<<< A    K     T     U     A      L     N     O     Ś     C   I  >>>

• 8 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów oddziałów gimnazjalnych. Na zabawę zaproszono uczniów z Ostrowska.

• Pytania Walentynkowego konkursu czytelniczego są dostępne w zakładce biblioteka ( pliki do pobrania).

• 22 grudnia 2017 r - wspólne kolędowanie w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną. (galeria)
    Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

• 14 grudnia 2017 r. ( czwartek) . Wszyscy uczniowie Gimnazjum w Krempachach oraz uczniowie klas VII z Dursztyna, Krempach oraz Dębna wzięli udział  w spektaklu "Chory z urojenia" w Teatrze im. J. Słowackiego.

• Lektury z internetu. Ponad 700 utworów literackich ( w tym 225 w formacie mp3), głównie lektur szkolnych, jest dostępnych online na uruchomionym przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji portalu   http://lektury.gov.pl/

• Zapraszam do udziału w grudniowym konkursie czytelniczym. Pytania dostępne są na tablicy bibliotecznej oraz w bibliotece.

• 6 listopada 2017 r w naszej szkole ze spektaklem teatralnym "Mały Książę" wystapił aktor   xxxxxxxxxxxxxx

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku zginęło pięciu studentów podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Na ich cześć w Bangladeszu postawiono pomnik (zdjęcie obok), który ma uświadomić nam wszystkim jak ważna jest kultura języka i dbałość o język narodowy.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

drużyna